Tegnap a DVTK remek első félidei produkcióval, de szoros végjátékban gyűrte le a Kecskemétet (66-54), a Győrnek nem sok babér termett az imponáló játékkal bemutatkozó Csata ellen (60-104).
A diósgyőri Kiss 15 másodperc elteltével behorgolta első ziccerét, megadva ezzel a mérkőzés alaphangját. A győriek irányítója Keita ezt nem hagyta válasz nélkül, 2 perc után: 2-2. Jól védekeztek a hazaiak, a zöldek csodafegyverét, Biczót nem hagyták érvényesülni a palánk alatt. A negyed derekán Halász 2+1-esével már 9-2 állt a táblán. A folytatásban is a lendületesebb, Halász-Kiss duó vezérelte miskolciak domináltak, és komoly előnyre tettek szert, 21-6-nál Gálos tréner időt is kért.

A második játékrész nagy rohanással, sok pontatlansággal, kevés kosárral indult, közel három perc elteltével csak 1-1 találat volt, itt is, ott is (29-11). Biczó első pontját büntetőből jegyezte (33-15). Halász zónát átdobó hármasára Bánszegi azonnal egy középtávoli tempóval felelt, majd Biczó újra betalált, csalta a távolságot a Győr (36-23). Két perccel a negyed vége előtt Magyar edző hevesen reklamált egy szabálytalanságot, amiért egymás után két technikait is kapott, a hazaiak trénerének el kellett hagyni a termet. Innentől potyogtak a kosarak, a diósgyőri publikum nagy örömére Vég-Dudás is beköszönt (45-30).

A harmadik etapot a Győr kezdte jobban, Keita és Rácz és Takács is betalált (45-35). Halász és Kiss tartotta lelket a diósgyőriekben, ketten együtt már 33 pontnál jártak (54-37). Közben Biczó is magára talált, és egy visszaszedett lepattanóból megszerezte 11. pontját, emellett a negyed utolsó találata is az ő nevéhez fűződött (58-48).

Az utolsó felvonás elején Rácz és Keita dupláival már 10 pont alatti volt a differencia (58-52). Halász triplája csillapította kedélyeket, amire Biczónak is volt válasza (61-54). A negyed közepén, 63-58-nál Varga másodedző kért időt, hogy megállítsa a zöldek kapaszkodását. 67-60-nál ugyanezt tette Gálos mester a túloldalon. Majd Nagy parádézott, fontos pontjainak köszönhetően a hátralévő időben megtartotta előnyét a DVTK. Hasonló volt a forgatókönyv, mint a Kecskemét ellen, fergeteges kezdés után, szenvedős végjátékkal sikerült begyűjteni a hazaiaknak a két pontot.
A Diósgyőrt nem nyomta agyon a győzelmi kényszer terhe, így valóra vált az álmuk: bejutottak a holnapi elődöntőbe, vasárnap pedig éremért játszhatnak a miskolci lányok.

Forrás: NLJB2018 facebook oldala

Lány Junior Bajnokság "A" Döntő, A-csoport 2. forduló

DVTK Akadémia - Széchenyi KA 73-67 (27-9, 18-21, 13-18, 15-19)

Részletes statisztika

Király Sándor (DVTK Akadémia): – A játékvezetésről nem nyilatkozom. Technikait kiválóan tudnak adni, a fújást majd a szakemberek értékelik. Örülök, hogy ilyen körülmények között is nyertünk. Edzőmet megbüntetem, mert nem tudott alkalmazkodni.
Gálos László (Széchenyi Kosárlabda Akadémia SE): – Az első negyed dekoncentrációja után csapatom élete mérkőzését játszotta. Nagyon gratulálok nekik!

2018. március 10., szombat

10:00 "B" III. helyezett - "A" IV. helyezett [E] (LOJD-1023)
12:00 "A" III. helyezett - "B" IV. helyezett [F] (LOJD-1024)
14:00 "B" I. helyezett - "A" II. helyezett [G] (LOJD-1025)
16:00 "A" I. helyezett - "B" II. helyezett [H] (LOJD-1026)

2018. március 11., vasárnap

9:00 "E" vesztes - "F" vesztes [7. helyért] (LOJD-1027)
11:00 "E" győztes - "F" győztes [5. helyért] (LOJD-1028)
13:00 "G" vesztes - "H" vesztes [3. helyért] (LOJD-1029)
15:00 "G" győztes - "H" győztes [1. helyért] (LOJD-1030)

A mérkőzésekre a belépés ingyenes. A Generali Aréna főbejárata zárva lesz, a szurkolók a könyvtár felőli oldalsó bejáraton keresztül tudnak bejutni a csarnokba.

A találkozók a DVTK YouTube csatornáján és az esemény hivatalos facebook oldalán élőben is követhetők