Összefoglaló 2020. december 28., hétfő

DVTK Jegesmedvék - HK Dukla Michalovce 1-2

A Tipos Extraliga 25. fordulójában a HK Dukla Michalovce csapatát fogadta a DVTK Jegesmedvék a Miskolci Jégcsarnokban. A gól nélküli első harmadot követően a vendégek szerezték meg a vezetést, majd a harmadik játékrész elején növelni tudták előnyüket. Ezt követően Dave Allison csapata folyamatosan támadott a pontszerzés reményében, Vas János hajrábeli gólja viszont kevésnek bizonyult.

Tipos Extraliga

Alapszakasz - 25.forduló

2020. december 28. 18:00

DVTK Jegesmedvék - HK Dukla Michalovce 1-2 (0-0, 0-1, 1-1)

Miskolci Jégcsarnok, zárt kapuk mögött, játékvezetők: Ondrej Kalina, Martin Korba, Matej Janiga, Andrej Bogdan

DVTK Jegesmedvék: Adorján (Kiss B.) - Wehrs, Szirányi, Flick, Vas, Egle - Láda, Kiss D. Csányi, Lövei, Révész - Rauhauser, Vojtkó, Rokaly, Galanisz, Magosi - Fazakas, Ritó, Miskolczi, vezetőedző: Dave Allison

HK Dukla Michalovce: Tomek - Ventela, Louis, Erkinjuntti, Lalancette, Korhonen - Southorn, Mihalik, Regenda, Suja, Soltés - Tavoda, McCormack, Takac, Bartanus, Maslonka - Zekucia, Cesik, Chalupa, Galambos, Török, vezetőedző: Tomasz Valtonen

0-1 23:23 Korhonen (Lalancette, Southorn)
0-2 43:14 Galambos (Southorn, Török)
1-2 59:36 Vas (Magosi, Egle)

Statisztika

Lövés 27-39
Büntetés percek 8-8
Buli elhozatal 34/69 (49.28 %) : 35/69 (50.72 %)

Dave Allison: Szerintem ez két jól játszó csapat kiegyenlített meccse volt. Szerettünk volna három ponttal közelebb kerülni hozzájuk a tabellán, ezért sajnáljuk az eredmény végkimenetelét. Jó első harmadot játszottunk, de a második harmadban nagyon ránk jöttek. Tetszett, ahogy erre reagálva felvettük velük a versenyt és visszajöttünk a meccsbe. A harmadik harmadban voltak lehetőségeink, birtokoltuk a korongot és támadásban is többet dolgoztunk. Szebb napok várnak ránk, mivel az elmúlt meccsek azt mutatják, hogy egyre jobbak vagyunk. Ezt kell folytatnunk, jobbá kell válnunk folyamatosan.

A játéknap további eredményei

HK Nitra - HC Nové Zámky 6-4
MHk32 Litpovsky Mikulas - HC07 Detva 1-4
HK Poprad - HC Kosice 3-0
HKM Zvolen - HC05 Banská Bystrica 5-4 h.u.

9. HK DUKLA TrenčínHK DUKLA TRENČÍN 23 8 3 1 11 74 69 5 31
11. HC ‘05 iClinic Banská BystricaHC ‘05 ICLINIC BANSKÁ BYSTRICA 23 4 4 3 12 60 91 -31 23
12. MHk 32 Liptovský MikulášMHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 24 2 0 2 20 54 125 -71 5