Összefoglaló 2020. december 16., szerda

DVTK Jegesmedvék - HC07 Detva 0-4

A DVTK Jegesmedvék szerdán pótolta a Tipos Extraliga 8. fordulójában elmaradt mérkőzését a HC07 Detva ellen. A vendég csapat az első harmad utolsó percében megszerezte a vezetést, majd a második játékrészben három lőtt góllal eldöntötte a meccs sorsát.

Tipos Extraliga

Alapszakasz - 8.forduló

2020. december 16. 17:30

DVTK Jegesmedvék - HC07 Detva 0-4 (0-1, 0-3, 0-0)

Miskolci Jégcsarnok, zárt kapuk mögött, játékvezetők: Róbert Müllner, Miroslav Stefik, Michal Orolin, Simon Synek

DVTK Jegesmedvék: Kiss B. (Adorján) - Wehrs, Szirányi, Csányi, Osterberg, Jordan - Wolff, Kiss D. Magosi, Galanisz, Rokaly - Rauhauser, Vojtkó, Révész, Páterka, Szalma - Láda, Lövei, Miskolczi, Turbucz, vezetőedző: Dave Allison

HC07 Detva: Sholl (Petrik) - Korim, Fekiac, Lupták, Fekiac V., Scurko - Rymsha, Rais, Cox, Gacho, Charbonneau, Lalik, Gachulinec, Sykora, Valent, Downing, Jendrol, Bakala, Askarov, Klíma, Halama, vezetőedző: Ernest Bokros

Büntetés percek 14-4
Buli elhozatal 32/71 (45.07 %) : 39/71 (54.93 %)

Dave Allison: Szerintem a srácok jó hatvan percet játszottak. A meccs előtt beszéltünk nekik a célok folyamatos üldözéséről, a fiúk pedig tartották magukat ehhez. Szerintem az utóbbi időszakot tekintve most játszottunk a legjobban. Úgy gondolom, hogy nem volt négy gól különbség a két csapat között. Az ellenfél is jól játszott, de nekem tetszett, ahogy a mi játékosaink küzdöttek. Senki sem sajnáltatta magát, mentünk előre és jó lehetőségeket dolgoztunk ki. Szerintem ez egy lépés volt a helyes irány felé.

Ernest Bokros: Nagyon örülök, hogy ilyen jó formába lendültünk. Mentálisan erősek vagyunk és jó hokit játszunk jelenleg. Annak külön örülök, hogy ilyen sok gólt tudunk lőni mostanában.